اخبار داخلی

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند: فضای کسب و کار در خراسان جنوبی نیازمند نوین‌سازی است

رییس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: فضای کسب و کار در خراسان جنوبی نیازمند نوین‌سازی است زیرا از این طریق بازدهی و بهره‌وری در استان افزایش می‌یابد.

علیرضا خامه‌زر در اولین همایش الگوهای نوین کسب و کار در راستای حمایت از کسب و کارهای استان خراسان جنوبی که روز سه‌شنبه به میزبانی اتاق بازرگانی بیرجند گشایش یافت، افزود: به‌کارگیری روش‌های نوین به‌ویژه دیجیتال و آنچه امروز تحت عنوان شبکه‌های اجتماعی به کمک تولید، بازاریابی و فروش می‌آید از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان کرد: امید است حاصل این همایش و به‌کارگیری روش‌های نوین در حوزه کسب و کار و اختلاط آن با محیط کسب و کار به‌صورت فیزیکی باعث افزایش بازدهی و بهره‌وری فضای کسب و کار استان شود.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند گفت: اگر امروز فعالان بخش خصوصی و همه کسانی که کالایی برای عرضه دارند، تولید را انجام داده و بنشینند تا مشتری بیاید محکوم به شکست، فنا و نابودی هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه در خراسان جنوبی هنوز بخشی از کسب و کار به این شکل انجام می‌شود بنابراین در دنیایی که رقابت‌ها لحظه‌ای و گاهی مخرب است اگر نتوانیم به عنوان یک فعال اقتصادی خود را به‌روز کنیم بدون شک از گردنه رقابت خارج می‌شویم.

خامه‌زر گفت: خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‌های کشور یکسری عقب افتادگی‌های تاریخی، جغرافیایی، جوی و اقلیمی دارد و همین طور شاید از مزیت‌های کمتری نیز برخوردار است.

وی یادآور شد: بنابراین برای اینکه به حوزه رقابتی در فضای کسب و کارهای نوین برسیم باید در استان تلاش بیشتری صورت بگیرد و باید در این زمینه خود را به‌روز کنیم.

رییس کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: به عنوان نیاز روز، باید فعالان اقتصادی استان به سمت کسب و کارهای نوین پیش بروند.

وی افزود: خراسان جنوبی به عنوان استان مرزی و دارای قابلیت‌هایی مانند محصولات کشاورزی و معدنی نیاز به توسعه کسب و کارهای نوین و بهبود این فضا دارد و باید از این طریق در بازار رقابت کرد.

خامه‌زر گفت: در اتاق بازرگانی بیرجند کمیسیون‌های مختلفی از جمله صنعت، کشاورزی،معدن و بازرگانی فعال است و از ایده‌های بخش دولتی و خصوصی استفاده خواهیم کرد و ما نیز امید داریم از این طریق جایگاه و اقتصاد و سهم استان از اقتصاد کشوری را بهبود ببخشیم.

نخستین همایش الگوهای نوین کسب و کار در راستای حمایت از کسب و کارهای خراسان جنوبی با ارائه مقالات، سخنرانی‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی تا فردا (چهارشنبه) در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا