اخبار داخلی

سرپرست گمرکات خراسان‌جنوبی: کالا در گمرک نباید معطل بماند/رایزنی برای ایجاد دروازه گمرکی

حسن رحیمی‌زاده عصر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید گمرکات خراسان جنوبی اظهار کرد: خدمت در خراسان‌جنوبی در حقیقت یک افتخار برای من محسوب می‌شود.

سرپرست جدید گمرکات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کار در گمرک سختی‌های خاص خود را دارد، بیان‌کرد: با این وجود اطمینان دارم در کنار مردم خراسان‌جنوبی و با همدلی‌ها بهترین روزهای کاری خود را خواهم داشت.

رحیمی زاده با بیان اینکه زیرساخت‌های کار در مرز ماهیرود فراهم است، ادامه داد: انتظار من از مجموعه همکاران این است که در کمترین زمان به درخواست‌های صادرکننده خراسان‌جنوبی پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین روز کاری زمانی است که گره‌ی از کار مردم باز کنیم، یادآور شد: صادرکنندگان ما گاه با قوانین پیچیده رو به رو هستند که مشکلاتی را برای آنان ایجاد می‌کند ولی ما برای حل آن نهایت تلاش خود را خواهیم داشت.

سرپرست گمرکات خراسان‌جنوبی گفت: از تجار افغانستانی درخواست می‌کنم که برای ایجاد یک دروازه مشترک گمرکی در مرز ماهیرود و خراسان‌جنوبی مسئولان کشورشان رایزنی کنند.

رحیمی زاده با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی در کشور یادآور شد: استفاده از این ظرفیت‌ها نیازمند یک اتاق فکر است.

وی گفت: به هیچ وجه کالا نباید در گمرک به دلایل عدیده معطل بماند.

حاجی دین محمد نعمتی،رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت فراه افغانستان در این جلسه اظهارکرد: امیدواریم ارتباط تجاری مردم استان خراسان‌جنوبی و ولایت فراه افغانستان رو به روز بیشتر شود.

رئیس اتاق تجارت و صنایع ولایت فراه افغانستان با تأکید بر مشترکات فرهنگی و مذهبی میان دو کشور ایران و افغانستان بیان‌کرد: تغییر مسئولیت‌ها چه در ایران و چه در افغانستان بر اساس قانون اساسی یک امر طبیعی محسوب می‌شود.

گمرک ماهیرود زمینه ساز اشتغال زایی برای ایران و افغانستان

حاجی دین محمد نعمتی ادامه‌داد: امروزه صدها هزار نفر در مرز استان خراسان‌جنوبی و ولایت فراه با تلاش و کوشش از طریق تجارت وصادرات امرار معاش می‌کنند که یک نکته بسیار ارزشمند در روابط دو کشور ایران و افغانستان است.

وی افزود: هر چند مشکلاتی در مرز و گمرک ماهیرود وجود دارد که امیدواریم با تلاش و کوشش دو جانبه هر دو کشور این مسائل رفع شود.

سید حسین خیریه رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی اظهارکرد: دیدگاه‌ها نسبت به گمرک خراسان جنوبی در شرایط فعلی نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر گمرک خراسان‌جنوبی گره‌گشای مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان شده است، بیان‌کرد: انتظار ما این است که در ادامه نیز گمرک خراسان‌جنوبی حامی تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان باشد و کارها را تسهیل نمایند.

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی بیرجند گفت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ما راه سختی در پیش رو داریم و تنها با همکاری و همدلی می‌توانیم به نتایج مد نظر برسیم.

خیریه اظهار کرد: بارها در حوزه صادرات تولیدکنندگان و صادرکنندگان خراسان‌جنوبی با مشکلاتی رو به رو شدند که مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی صادقانه نهایت تلاش خود را برای حل مشکل انجام دادند.

محمدعلی خاشی، مدیرکل سابق گمرکات خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهارکرد: در طول ۸ -۹ سال گذشته تلاش کردم بدون توجه به رنگ و لباس و مذهب هر شخص، هر صادرکننده و تولیدکننده در راستای حل مشکلات آنان و رونق صادرات در خراسان‌جنوبی فعالیت کنم.

شرایط صادرات از خراسان جنوبی تسهیل شده است

وی با بیان اینکه پذیرش مسئولیت در استان‌های مرزی مشکلات خاص خود را دارد، بیان‌کرد: با وجود تمام این سختی‌ها و مشکلات براساس اختیارات و طبق وظایف قانونی مسیر ترانزیت و صادرات در خراسان‌جنوبی نسبت به گذشته سهل‌تر شده است.

مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی یادآورشد: یکی از ملزومات حل مشکلات شجاعت، خداترسی و دلسوزی مدیر و مسئول هر بخش است.

خاشی که به مدیرکلی گمرکات سیستان و بلوچستان منصوب شده است، گفت: به استاندار خراسان‌جنوبی عرض کردم که با این مسؤلیت جدید شرایط صادرات کالای صادرکنندگان و تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی از گمرکات سیستان و بلوچستان نیز را نیز بیش از گذشته تسهیل می‌کنم.

در پایان این جلسه فعالان بخش خصوصی خراسان‌جنوبی و علی اکبر فرامرزی نایب رئیس اتاق بازرگانی بیرجند از فعالیت‌های مدیرکل سابق گمرکات خراسان‌جنوبی تقدیر و برای سرپرست جدید آرزوی موفقیت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا