اخبار داخلی

در نشست مشترک کمیسیون صادرات، واردات و امور مرز، کشاورزی و منابع طبیعی :شرکت خراسان جنوبی در دومین نمایشگاه خشکبار تهران

مسئول امور بین الملل اتاق بازرگانی بیرجند گفت: استان خراسان جنوبی پتانسیل های بسیار بالایی در حوزه کشاورزی و خشکبار دارد لذا شرکت در دومین نمایشگاه خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران و ثنایع وابسته تهران می تواند موثر واقع شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، ابوالفضل آرزومندان در نشست مشترک کمیسیون صادرات، واردات و امور مرز، کشاورزی و منابع طبیعی اظهار کرد: دومین نمایشگاه خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران و صنایع وابسته دوم الی پنجم بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت در این نمایشگاه با توجه به پتانسیل های کشاورزی استان می تواند موثر واقع شود، افزود: در وهله نخست باید پای کار بودن بخش کشاورزی استان جهت شرکت و تامین اعتبارات مالی در این نمایشگاه، بررسی شود.
آرزومندان با اشاره به اینکه اجاره بهای هر متر غرفه در این نمایشگاه حدود ۷۳۰ تا ۷۵۰ هزار تومان پیش بینی شده است، گفت: باید جهت مشارکت های مادی و معنوی توسط شرکت های استان در این نمایشگاه فراخوان داده شود.
وی ادامه داد: در فراخوان اعلام شده باید عنوان شود تنها ۲۰ شرکت می توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند.

 احسان بیکی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های خشکبار بسیار خوب است اما طیف وسیعی از صنایع تبدیلی استان را در بر نمی گیرد.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های استان در نمایشگاه آگروفود عمان در خرداد ماه سال آینده استفاده کنیم، افزود: شرکت‌های زیادی از استان می‌توانند در این نمایشگاه حضور و پتانسیل های خود را معرفی کنند.
بیکی با اشاره به اینکه نمایشگاه خشکبار تحت تاثیر نمایشگاه گلفود دبی قرار دارد، گفت: نمایشگاه خشکبار تهران به دلیل نزدیکی عید نوروز بیشتر جنبه فروش دارد.

 خالد اکبری، رئیس کمیسیون صادرات،واردات و امور مرز اتاق بیرجند در این جلسه با اشاره به اینکه شرکت در نمایشگاه معدن بازخورد بسیار خوبی برای استان داشته است، اظهار کرد: از آن جایی که خراسان جنوبی در حوزه خشکبار و زعفران حرف برای گفتن دارد شرکت در نمایشگاه خشکبار نیز می تواند بازخورد خوبی برای استان داشته باشد.
وی ادامه داد: شرکت در نمایشگاه خشکبار تهران را باید پر رنگ کنیم.

 رامین سنایی فر، نائب رئیس  اول کمیسیون صادرات،واردات و امور مرز اتاق بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: هدف از شرکت در نمایشگاه خشکبار بازار داخلی است و رویکرد صادراتی چندانی ندارد.

 محمدحسین اکبری، نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی اتاق نیز در این جلسه اظهار کرد: برپایی پاویون با عنوان زرشک، زعفران و عناب خراسان جنوبی در نمایشگاه خشکبار تهران قطعا برد بالایی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا برگزاری نمایشگاه‌ها جهت انعقاد قرارداد انجام می‌شود اما متاسفانه در کشور ایران نمایشگاه ها بیشتر جنبه خرید دارند، افزود: تاثیر شرکت در نمایشگاه خشکبار از جشنواره زرشک استان بیشتر خواهد بود لذا باید مد نظر قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا