اخبار استان

مصوبه سفر رئیس جمهور درباره راه آهن بیرجند- یونسی؛ در مسیر تحقق

ااستاندار خراسان جنوبی گفت: مصوبه سفر رئیس جمهور در خصوص راه آهن بیرجند- یونسی، در مسیر تحقق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بیرجند به نقل از خبرگزاری ایسنا حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۳۱ شهریور در جلسه تعیین تکلیف تامین مالی احداث پروژه راه آهن بیرجند- یونسی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع  پروژه راه آهن، به ویژه قطعه بیرجند- یونسی یکی از موضوعاتی است که طی یک سال گذشته به طور جدی در دستور کار حوزه مدیریتی و اجرایی استان قرار داشته است.

به گزارش ایسنا، به گفته وی؛ مقرر شده تأمین اعتبار پروژه از طرف صندوق ذخیره ملی و بانک های عامل در قالب یک کنسرسیوم بانکی با لیدری بانک رفاه صورت پذیرد.

وی به پاره‌ای از مشکلات و موانع موجود در مسیر پروژه اشاره کرد و افزود: از جمله این مشکلات، ضمانت تسهیلات بود که  با پیگیری های یکسال گذشته با اصلاح مصوبه دولت، ضمانت این تسهیلات به عهده دولت گذاشته شد تا بانک ها با آسودگی خاطر بیشتری اعتبار مورد نیاز را تأمین کنند.

استاندار تصریح کرد: در سفر دکتر رئیسی رئیس جمهور به استان، این موضوع مطرح شد و با دستور ایشان مقرر گشت جلسه ای با محوریت وزیر راه و شهرسازی و مدیران بانک ها جهت  تعیین تکلیف تأمین اعتبار این پروژه برگزار شود.

ملانوری یادآور شد: جلسه امروز مقدمه جلسه ای است که طبق دستور رئیس جمهور با حضور وزیر راه و شهرسازی و پس از آن جهت  تعیین تکلیف نهایی در دفتر معاون رئیس جمهور برگزار می‌شود.

وی افزود: آنچه امروز در خصوص تأمین اعتبار پروژه  تصویب شد، این بود که بانک های عضو کنسرسیوم بانکی تا یک هفته آینده میزان اعتبار ی که قرار است پرداخت کنند را اعلام کنند که ظرف دو هفته آینده طی جلساتی با مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و پس از آن با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شود.

به گفته وی؛ پیش بینی می‌شود تا دو ماه آینده تعیین تکلیف نهایی حوزه تامین اعتبار قطعه بیرجند-یونسی صورت پذیرد تا عملیات اجرایی این قطعه که یکی از  قطعات مهم راه آهن است، شروع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا