اخبار داخلی

در نشست مهندس خامه زر، رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با رئیس اتاق ایران عنوان شد: هم صدایی و هم گرایی اتاق های هر منطقه در توسعه اقتصادی کشور

مهندس خامه زر، رئیس اتاق بازرگانی بیرجند در نشست با رئیس اتاق ایران بر هم صدایی و هم گرایی اتاق های هر منطقه در توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، علیرضا خامه زر در حاشیه برگزاری جلسه هیئت نمایندگان با آقای سلاح ورزی رئیس اتاق ایران دیدار و نشست هم اندیشی پیرامون بهبود شرایط موجود برنامه ها و فعالیت های آتی اتاق بازرگانی برگزار کردند.
وی با تاکید به نقش اتاق های بازرگانی در رونق و توسعه اقتصادی کشور، افزود: اتاق بازرگانی در حقیقت نقش قلب تپنده کشور را ایفا می کنند.
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به در نظر گرفتن اهداف و ظرفیت های مشترک فعالان عرصه اقتصادی، گفت: رسیدن به جایگاه نخست اقتصادی در بین کشورهای مطرح منطقه دور از انتظار نیست چرا که ایران دارای منابع انسانی متخصص، قابلیت های اقتصادی غنی و جایگاه استراتژیک مهمی در اقتصاد است.
وی ادامه داد: ترکیب اتاق های منطقه با همدلی، همزبانی و هم افزایی مقدور شده و دورنمای با شکوهی از رشد و تعالی و توسعه را در نظرگاه متجلی خواهد ساخت.
وی با اشاره به عملکرد اتاق بازرگانی بیرجند طی سه ماه گذشته، خواستار تقویت بنیه مالی و کمک اختصاصی به اتاق بازرگانی بیرجند به عنوان یک اتاق مرزی شد.
خامه زر با تاکید به اهمیت و نقش کمیسیون های تخصصی اتاق، عنوان کرد: در دوره جدید ده کمیسیون به منظور همفکری و تعیین خط مشی اهداف در اتاق بیرجند راه اندازی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اهمیت برپایی پاویون اختصاصی معرفی محصولات استان خراسان جنوبی در نمایشگاه های بین المللی، گفت: بخش خصوصی خراسان جنوبی در سال جاری در نمایشگاه جیتکس دبی و نمایشگاه معدن و صنایع معدنی تهران حضور فعال خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در مهر ماه سال جاری نیز نمایشگاه کامپیوتر،موبایل و هوش مصنوعی در شهر بیرجند برپا خواهد شد، عنوان کرد: این رویداد تخصصی فرصتی ایده آل برای آشنایی با جدیدترین فناوری‌ها و دستاوردها در حوزه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک است.
خامه زر با اشاره به اینکه به طور حتم بهبود فضای کسب و کار از مهمترین برنامه‌هایی خواهد بود که در اتاق پیگیری می‌کنیم، بیان کرد: برای دستیابی به این هدف، تلاش می کنیم با دولت تعامل و همکاری نزدیکی داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه بخش خصوصی باید هوشمندانه و با نگاه عمل گرایانه تصمیم گیری و حرکت کند، افزود: امروز بخش های مختلف اقتصادی ضمن تعامل و هم افزایی باید برنامه ای جامع و مشخص در راستای رشد و توسعه اقتصاد کشور طراحی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا