اخبار داخلی

رویداد علمی الگوهای نوین کسب و کار به دنبال اشتغالزایی است

دبیر علمی نخستین همایش الگوهای نوین کسب و کار در خراسان جنوبی گفت: رویداد علمی الگوهای نوین کسب و کار بر آن است تا با بهره‌گیری از قدرت علم مدیریت و یافته‌های این علم در محیط کسب و کار به افزایش سطح اشتغالزایی در استان کمک کند.

مهدیه ضیائیان روز سه‌شنبه در اولین همایش الگوهای نوین کسب و کار در راستای حمایت از کسب و کارهای استان خراسان جنوبی که روز سه‌شنبه به میزبانی اتاق بازرگانی بیرجند گشایش یافت، افزود: حمایت از کارآفرینان و تولید محصولات با کیفیت نیز از دیگر اهداف این رویداد است تا علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان به عنوان یک ضرورت به بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید در استان کمک کند.

وی بیان کرد: موضوع اشتغال و دستیابی افراد به شغل از اساسی‌ترین نیازهای جامعه محسوب می‌شود، به گونه‌ای که افزایش شغل و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه‌ یافتگی جوامع تلقی شده و رفع آن همواره از جمله دغدغه‌های برنامه‌ریزان و دلسوزان دولت‌ها بوده است.

مدیر مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند بیان کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند، کارآفرینی نوعی عبادت و ارزش‌آفرینی است و ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد.

وی تصریح کرد: اشتغالزایی امروز به عنوان یکی از بزرگترین معضلات پیش روی دولت‌ها همواره تئوری و راهکارهای متفاوتی را به سوی خود جلب کرده و در این بین با پیچیده تر شدن بازار سرمایه و فضای کسب و کار بدون شک ایجاد اشتغال پیچیدگی‌های خاص خود را یافته است.

ضیائیان ادامه داد: به همین نسبت الگوهای مدیریت کسب و کار و تولید دچار تحولات نوینی شده که برگرفته از جدیدترین تئوری‌های علوم اجتماعی و مدیریت است و می‌تواند با فرآیندی نوین در اختیار دست اندرکاران عرصه کسب و کار قرار گیرد.

وی گفت: امید است دستاوردهای این رویداد علمی که با حضور اندیشمندان و متخصصان حوزه مدیریت، کسب و کار، فناوری، برندینگ و رسانه برگزار می‌شود، گامی موثر در مسیر بهبود فضای کسب و کار در استان خراسان جنوبی، افزایش بهره وری در تولید و درنهایت رونق تولید داخلی استان کمک کند.

دبیر علمی نخستین همایش الگوهای نوین کسب و کار در خراسان جنوبی گفت: در مجموع ۴۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که تعدادی از مقالات رسیده به شکل سخنرانی و تعدادی هم به شکل پوستر در همایش ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: مقالات برتر در فصلنامه علمی تخصصی مطالعات اقتصادی و کسب و کار اتاق بازرگانی بیرجند چاپ خواهد شد.

مدیریت مالی و حسابداری، کوچینگ در کسب و کار، مدیریت بازاریابی و برندینگ، مدیریت کارآفرینی و نوآوری، مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی، مدیریت کیفیت بهره‌وری و تعالی سازمانی، مدیریت روان‌شناسی سازمانی کسب و کارهای نوین و مدیریت کسب و کار الکترونیکی از جمله محورهای این همایش است.

این همایش امروز در سالن همایش اتاق بازرگانی بیرجند با حضور اساتید، نخبگان، پژوهشگران و فعالان حوزه کسب و کار داخل و خارج استان خراسان جنوبی آغاز و به مدت دو روز ادامه دارد.

بر اساس داوری انجام شده نفرات اول تا سوم مقالات برگزیده در این آیین تجلیل شدند.

مقاله داشبوردها ابزاری نو در مدیریت کسب و کارها به نویسندگی سید علیرضا اسلامی و اسماعیل دهقانی به عنوان رتبه نخست، مقاله نظارت حقوقی و اقتصادی بر دستگاه‌های عمومی از دیدگاه جامعه شناسی در جهت رشد کارآفرینی (باتاکید بر شهرداری‌ها) توسط سعید امینی نسب رتبه دوم و مقاله نیازسنجی آموزشی کارکنان واحدهای صنعتی استان خراسان جنوبی توسط دانیال الله‌یاری و علی فرخنده رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا