اخبار اعضا

کشاورزان نمونه زعفرانکار ارگانیک قاینات تجلیل شدند/سفره‌های زیادی درجهان به افتخارزعفران قاینات پهن می‌شود

ه مناسبت بزرگداشت روز قاینات؛ درمراسمی باحضور آیت الله اصفهانی،مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران،نماینده مردم قاینات وزیرکوه درمجلس،از ۳۵کشاورز نمونه زعفرانکار ارگانیک گروه کشاورزی تروند زعفران قاینات تجلیل شدند

به گزارش” پیام خاوران “ مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با اشاره به ۲۲ آذر روز شهرستان قاینات گفت: سفر در چنین ایامی به شهرستان تاریخی و زرخیز قاینات باعت افتخار است.

علی همتی افزود: زعفران موضوع ملی است و نگاه به آن در سطوح مختلف اعم از جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و سایر دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.وی ادامه داد: در سازمان توسعه گردشگری نگاه به مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی که ظرفیت‌های بالقوه دارند و تاکنون مورد توجه قرار نگرفته‌اند، ویژه است.

 

اسحاقی :حوزه بین الملل زعفران‌ را به نام قاینات می‌شناسند

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه تمام دار و ندار این شهرستان ،کشاورزان زعفرانکار وزرشک کار ما هستند اظهارکرد: کشاورزان برای رزق و روزی حلال یک محصول را به سختی هر روز برداشت می‌کنند.

اسحقاقی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در دولت دوازدهم بیان کردند که باید به سمت فرآوری زعفران خطه جنوب خراسان برویم؛ اما دولت قبلی اراده‌ای در این خصوص نداشت و یکی از موانع حضور سرمایه گذاران و فرآوری زعفران نیز بحث عدم هتل بود.

وی افزود: شهرستان قاینات در سایت‌ها و سامانه‌های زعفران به صورت ثبت ملی معرفی شود و در حوزه بین الملل زعفران‌ را به نام قاین می‌شناسند؛ امروز انسجام، اراده، تعامل، همبستگی و اتحاد بین همه خدمتگزاران شهرستان قاین است و مدیران توانمند این دولت به صورت میدانی در عرصه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند.

وی در این مراسم با تجلیل وتکریم از محسن احتشام رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت:قدردان زحمات این مرد بزرگ هستیم چراکه حمایت از وی ، قدردانی وتجلیل از تمام کشاورزان زعفرانکار خطه زرخیر قاینات است .

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت روز قاینات گفت: روز شهرستان قاینات نیز به نام روز شهدا است که این نشان از باور و اعتقادات مردم دارد و نام شهیدان روز به روز در این خطه معطر می‌شود.

اسحاقی کلنگ زنی و ایجاد موزه زعفران و هتل در شهرستان قاینات را یکی از اقدامات خوب و تحسین برانگیز است برشمرد وگفت: یکی از موانع اصلی در توسعه قاینات و عدم حضور سرمایه گذاران و بحث گردشگردی نیز عدم وجود هتل بود.

وی با بیان اینکه هر مانعی که اراده سرمایه گذاران ضعیف شود باید برطرف کرد شود گفت: مسجد جامع پاره تن و خانه ما است و نباید خراب شود و در بحث فضای ۶۰ هکتاری کارهایی شده تا مردم به حق خود برسند.

احتشام:۹۷ هکتار اراضی قاینات زیر کشت زعفران ارگانیک، قرار دارد

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع معادن وکشاورزی بیرجند نیز در این مراسم اظهار داشت: کشاورزان برای زعفران منطقه قائنات افتخار آفریدند و نام زعفران با قاینات عجین شده است و سفره‌های زیادی در جهان به افتخار زعفران قاینات پهن می‌شود.

محسن احتشام گفت: کشاورزان برند بزرگی برای منطقه ساختند که با رنج، سختی، تلاش، صداقت و امانت داری بهترین زعفران را تولید کردند که این کیفیت به برند تبدیل شده است و باید از این نام بزرگ حراست کرد و آن را توسعه داد و به روز کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع معادن وکشاورزی بیرجند افزود: لازمه ورود بازاریابی جهانی نیز تولید محصولات متفاوت و متمایز است و خواسته تغییر و تحولات بازارهای بزرگ جهانی باشد.

احتشام تصریح کرد: باید به سمت تولید محصولات ارگانیک مانند زعفران و زرشک و گل محمدی و به دنبال افزایش بهره‌وری برویم و محصولات ارگانیک می‌تواند ارزش افزوده بالایی داشته باشد.

کار آفرین وصادر کننده نمونه کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۹۷ هکتار اراضی قاینات زیر کشت زعفران ارگانیک، ۲۰ هکتار زیر کشت زرشک ارگانیک و ۱۱ هکتار زیر کشت گل محمدی ارگانیک است ادامه داد: کشاورزان رکن اول زنجیره‌های تامین باید باشند و کشاورزان به عنوان حلقه اصلی صادرات قرار گیرند تا ارزش افزوده برگردد.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع معادن وکشاورزی بیرجند خاطرنشان کرد: باید در کشاورزی قراردادی طوری عمل کنیم که کشاورزان سهیم شوند و باید قیمت زعفران منصفانه و منطقی باشد.

احتشام افزود: برند زعفران قاینات و زرشک استان خراسان جنوبی ثبت جهانی شده است و همچنین آزمایشگاه مجهز اکرودیته که توان آزمون زعفران دارد نیز پیاده سازی شده است و برای گشایش نماد بورس نیز هزینه‌های زیادی شده تا قائنات در آن دیده شود.

تجلیل از کشاورزان کشت ارگانیک زعفران

در این مراسم که آیت الله اصفهانی ،همتی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران ، اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در مجلس شورای اسلامی ،موهبتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی، کریمی فرماندار و غلام پور شهردار قاین، احتشام رئیس شورای ملی زعفران ورئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ومعادن وکشاورزی بیرجند، رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی استان ،مدیر جهاد کشاورزی و اعضای شورای اسلامی شهر وجمعی از مسئولان شهرستان قاینات حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر از ۳۵ کشاورز نمونه وزحمتکش زعفرانکار ارگانیک گروه کشاورزی ، تولیدی وصادراتی تروند زعفران قاینات این شهرستان تجلیل شد.

در لوح اهدایی به کشاورزان زعفرانکار ارگانیک که به امضای محسن احتشام مدیرعامل گروه کشاورزی، تولیدی و صادراتی تروند زعفران قاینات رسیده ، آمده است:

سال هاست رنج می کاریم و شادی درو می کنیم،دستان پرتوان و همت و تلاش مضاعف جنابعالی با تولید زعفران ارگانیک، شاهکار خلقت و تبسم خورشید کویر را بیش از پیش نمایان ساخت.

اکنون هم افزایی اعجاز انگیز دستان پر برکت شما در دستان تروند زعفران همچون نگینی سرخ و یاقوتی کبود در دامان بازارهای جهانی رخ نمایی می کند و چشم هر بیننده ای را در این کارساز نابرابر به وجد و تحسین وا می‌آورد.

گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات اعتقاد راسخ دارد که حضور مقدس و ارزشمند شما کشاورزان در عزت و جهانی شدن این نعمات خدادادی این منطقه ، اصلی ترین و مهم ترین موضوع است و امید داریم با حضور ارزشمند کشاورزان زحمتکش عضو زنجیره تامین تروند ، بتوانیم رسالت عاشقانه خود در اعتلای نام زعفران و زرشک در بازارهای جهانی با افتخار پیش ببریم.

به پاس قدردانی این لوح یادبود تقدیم می گردد،باشد که همه حافظ میراث کهن سرزمین قاینات در موزه زعفران باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا