مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده تمدید کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

۱. فرم دال ( تکمیلی از وب سایت cscs.ir به همراه مهر و امضاء متقاضی )

۲. ارائه اصل کارت بازرگانی در زمان حضور در اتاق

۳. اصل کارت ملی ( در صورت داشتن هر گونه تغییرات در مشخصات سجلی اسکن و بارگذاری تصویر شناسنامه از تمامی صفحات الزامی می باشد . )

۴. دو قطعه عکس ( جدید ، تمام رخ ، ساده ، رنگی و با پشت زمینه سفید )

۵. اصل گواهی موضوع ماده ۱۸۶ ق.م.م مربوط به آخرین سال عملکرد مبنی بر بلامانع بودن تمدید کارت بازرگانی در سال جاری به آدرس مندرج در کارت بازرگانی

۶. اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده سالهای قبل و کلیه برگهای قطعی و تشخیص مالیات مربوط به سالهایی که کارت بازرگانی تمدید اما به اتاق ارائه نگردیده است .

۷. اصل مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی ( برای واحدهای تولیدی و صادرکنندگان پوست و روده )

۸. در صورت استیجاری بودن دفتر کار ، ارائه اصل اجاره نامه تمدید شده

۹. در صورت تغییر محل علاوه بر ارائه یک برگ اظهارنامه تغییر آدرس از اداره ثبت شرکت ها ، ارائه یکی از مدارک مالکیت ذیل الزامی است .

۱۰. اصل مدرک تولیدی معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی ( صنوف تولیدی دارای پروانه کسب مشمول این بند نمی گردد )

۱۱. در صورتیکه از تاریخ انقضای کارت بیش از دو سال گذشته باشد علاوه بر مدارک فوق ارائه مدارک ذیل نیز الزامی است :
الف– اصل گواهی عدم سوء پیشینه
ب – اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام متقاضی ( فقط روی فرم الف قابل قبول است ) با مهر امضای رئیس شعبه . ( ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه فرم الف تایید شده باشد قابل قبول است )
ج – اصل مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه ) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد.
تبصره : دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی ، کشاورزی ، معدنی ، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه ، از ارائه مدرک فوق معاف می باشند و ملزم به ارائه اصل مدرک تولید هستند .


تذکر ۱ : کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
تذکر ۲ : در مراحل برابر اصل نمودن مدارک و دریافت کارت بازرگانی حضور متقاضی یا نماینده قانونی او الزامی است.
تذکر ۳ : کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.
تذکر ۴ : متقاضیان محترم در انتخاب رشته فعالیتهای خاص در زمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایت این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آنان باشد زیرا تنها واردات در چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود و برای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا