اخبار اعضا

نمایش محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی در نمایشگاه بزرگ مواد غذایی آلمان (آنوگا)

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند، مهندس احتشام رییس شورای ملی زعفران ایران و رییس اتاق بازرگانی بیرجند در خصوص نمایشگاه بزرگ مواد غذایی آلمان (آنوگا) که در شهر کلن آلمان از ۱۳ الی ۱۷ مهر ماه امسال برگزار می شود گفت: نمایشگاه بزرگ مواد غذایی آلمان (آنوگا) یکی از برجسته ترین نمایشگاه های مواد غذایی جهان برای تجارت خرده فروشی، خدمات غذایی و بازار کترینگ به شمار می آید.
وی در ادامه تاکید کرد:این نمایشگاه خاص از ده نمایشگاه تجاری جدا در زیر یک سقف تشکیل شده است که بر روندهای آینده متمرکز است.
مهندس احتشام بیان کرد: منابع بی شماری از الهام بخشی در سراسر فضای ٢٨٠٠٠٠ مترمربعی نمایشگاه وجود دارند و در کنار نمایش روندهای آتی بازار، برنامه های تکمیلی جذاب و نیاز فرصت های تجاری فوق العاده، در انتظار کسانی است که فرصت ارایه محصولات خود را در این نمایشگاه دارند.
رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: فعالیت های گسترده اتاق بازرگانی بیرجند در این چندساله باعث شد تا ۴۰۰ تن زرشک از استان خراسان جنوبی صادر شود و در غرفه های نمایشگاه بزرگ مواد غذایی دنیا از جمله نمایشگاه آنوگا به نمایش گذاشته شود در حالیکه در طول ۵ سال گذشته این میزان کمتر از ۵۰ تن بوده است.
رییش شورای ملی زعفران ایران تاکید کرد: در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ کشور دنیا حضور دارند و از ایران ۲۶ شرکت در زمینه خشکبار، زرشک، زعفران، پسته، کشمش، انجیر، خرما و … در این نمایشگاه حضور دارند. وی گفت: در این نمایشگاه برای اولین بار از برند ملی زعفران و علامت جمعی زعفران با حضور توسط سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت، بنده (محسن احتشام) به عنوان رییس شورای ملی زعفران و رییس اتاق بازرگانی بیرجند، آقای پیرمؤذن؛ رییس اتاق بازرگانی اردبیل، شریعتی مقدم؛ رییس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران، آقای محمدعلی رضایی؛ رییس اتحادیه گیاهان دارویی و جمعی از صادرکنندگان نمونه کشور، رونمایی شد.
وی در پایان گفت: در دوره قبلی حدود ۱۶۰ هزار بازدیدکننده تجاری از ١٩٢ کشور شرکت کرده بودند که در این دوره با ٧٠٠٠ غرفه از ۱۵۰ کشور دور هم جمع شده اند و فرصت بسیار مناسبی برای فتح بازارهای جدید نصیب شرکت کنندگان ایرانی و سایر کشورها بوجود آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا