رئیس اتاق بازرگانی بیرجند: تنها ۱۰ درصد زعفران تولیدی در خراسان‌جنوبی بسته بندی می‌شود

محسن احتشام،رئیس اتاق بازرگانی بیرجند در دومین جلسه کارگروه استانی محصولات استراتژیک باغبانی استان(زعفران، زرشک و عناب) اظهار کرد: اگر یک گزارش تحلیلی درباره محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی داشته باشیم درمی‌یابیم که در استان 63 تن زعفران تولید می شود ولی در عمل کمتر از 10 درصد آن در خراسان جنوبی بسته بندی می شود.

وی بیان کرد: پروانه بهره‌برداری زعفران برای 23 واحد صادر کردیم ولی در عمل تنها یک واحد در حوزه صادرات زعفران در خراسان‌جنوبی کار می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه کمتر از 6 تن زعفران در خراسان جنوبی بسته بندی می شود، یادآور شد: در حوزه فراوری و صادرات مشکلات زیادی در مسیر فعالان وجود دارد که در این زمینه باید تدبیری بیندیشیم.

احتشام با اشاره به ضرورت پیگیری بحث زعفران ارگانیم گفت: عمده زعفران خراسان جنوبی در خراسان رضوی بسته بندی و صادر می شود.

وی با بیان اینکه کار نشان ملی زعفران به اتمام رسیده است، اظهار کرد: از این جهت هر زعفرانی که از ایران بخواهد صادر شود باید دارای نشان ملی باشد که یک اتفاق بسیار مثبت در حوزه تجارت این محصول مهم محسوب می شود.

عبدالرضارضایی، مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی نیز در این زمینه اظهار کرد: در زمینه تولید زعفران در خراسان جنوبی 38 هزار و 39، عناب 9 هزار و 500 و زرشک بالغ بر 50 هزار خانواره بهره بردار مشارکت دارند

وی بیان کرد: با احتساب اشتغال‌های جانبی در زمینه‌های خرید و فروش، صنایع فراوری و بسته بندی و حمل و نقل اقتصاد بخش قابل توجهی از جمعیت استان به آنها وابسته گردیده است که این موضوع نقش وجایگاه ویژه این محصولات را بیش ازپیش مشخص می‌نماید.

مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: سطح محصولات باغی خراسان‌جنوبی 82206، کل تولید محصولات باغی استان 112974 تن سطح باغات دیم 8708 هکتار و سطح گلخانه های استان 67.2 هکتار با تولید 11061 تن است.

رضایی افزود: میزان تولید زرشک سالانه در خراسان‌جنوبی18830تن و میزان تولید عناب نیز 6309 تن، میزان تولید زعفران 63.13تن ومیزان تولید گیاهان دارویی نیز 2868 تن است.

وی در زمینه محصول زعفران بیان کرد: زعفران با قدمت بیش از چند قرن بدلیل شرایط خاص اقلیمی و رعایت اصول کشاورزی پایدار در استان از کیفیت بالا برخوردار بوده و درصد بالایی از آن بصورت سالم و ارگانیک تولید می گردد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: بهره وری بالای آب در مقایسه با سایر محصولات (حدود 4500 مترمکعب در هکتار سالیانه) اشتغال زایی بسیار بالا (به ازاء هر هکتار زعفران 205 نفر روز کار درسال) و میزان خانوار بهره بردار زعفران در استان نشان دهنده جایگاه ویژه این محصول ارزشمند است.

رضایی افزود: استان خراسان جنوبی بر اساس آمار سال 1397 با سطح زیر کشت حدود 16253هکتار و تولید 63.13 تن مقام دوم سطح زیر کشت و تولید کشور را دارا می باشد. و شهرستان قاین با سطح 4728 هکتار و تولید حدود 20تن مقام اول تولید زعفران استان را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در استان برای 30 واحد مجوز بسته بندی و فرآوری زعفران صادر شده است که از آنها 16 واحد با ظرفیت اسمی 25 تن و ظرفیت واقعی 16 تن فعال بوده و 7 واحد پروانه بهره برداری اخذ کرده اند.

مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ثبت رقم و مالكيت معنوي آن به نام جمهوري اسلامي ايران، ايجاد كارگاه هاي فرآوري بهداشتي زعفران وجلو گيري از قاچاق غير قانوني پياز زعفران از کشور و ایجاد محدودیت برای خروج به رویه به سایر استانها از جمله پیشنهادات برای سودآوری بیشتر از محصول زعفران است.

رضایی گفت: همچنین خراسان جنوبي بالاترين سطح زير كشت، توليد و عملكرد محصول زرشك، مقام اول را در ايران و جهان داراست. شهرستان­هاي قاین، زیرکوه و بيرجند بیشترین سطح زير كشت و تولید اين محصول در استان را به خود اختصاص داده اند.

وی بیان کرد: درباره دو محصول استراتژیک عناب و زرشک مشکلاتی چون خشکسالی،شور شدن منابع آب و خاک،اثرات تغییر اقلیم و شرایط نامساعد محیطی مانند بادهای گرم،ریزگردها، گرمای شدید تابستان و کم شدن سهم آب چاه های کشاورزی وجود دارد.

مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: نوسانات قیمت بازار،کامل نبودن چرخه فرآوری محصول،بنیه مالی باغداران ،ضعف خرده مالکی ،عدم انجام بموقع تعهدات بیمه و مشکلات مربوط به نیازهای تحقیقاتی نیزاز دیگر مشکلات مرتبط با این دو محصول است.

 

ارسال دیدگاه

بالا